Podvodné jednání Dalibora Voláka a Jitky Markové

Datum: 29.03.2012 | Vložil: Autopůjčovna Mijovičová Třebíč

Jednoho dne zavolal nějaký pan Dalibor Volák a chtěl si dlouhodobě zapůjčit vůz Renault Megane. Dohodli jsme se na ceně 13 000kč /měsíc. Naše Autopůjčovna přistavuje zdarma vozy do vzdálenosti 40km od Třebíče a dál jen za projeté PHM a tak jsem na přání pana Dalibora Voláka vezl auto do Brna k Olympii. Tam vše proběhlo v pořádku pan Dalibor Volák zaplatil a podepsal smlouvu a bylo vyřízeno. Nebudu to rozepisovat a jen Vám řeknu,že i když každý měsíc zaplatil, tak se spožděním. Hlavně nekomunikoval a museli jsme ho pořád uhánět.
Při třetím prodlužování smlouvy to už došlo do té fáze, že jsme museli podat trestní oznámení, protože pan Dalibor Volák ani jeho přítelkyně paní Jitka Marková, která byla psaná jako druhý řidič, tři dny nekomunikovali a byli týden opožděni s platbou. Tu uhradili až po podání oznámení na policii.
Další měsíc jsme se sešli opět u Olympie kvůli prodloužení smlouvy a také bylo potřeba auto odvézt na STK.Převzal jsem auto a dohodli se, že jim ho odpoledne zase přivezu do Brna. Jak jsme se dohodli tak se i stalo a chvilku po poledni auto stálo u Olympie i s novou STK. Jenže pan Dalibor Volák a ani paní Jitka Marková už nezvedali telefony a po hodině čekání přišla jen sms od paní Markové "Už nemáme dnes čas, ozveme se jindy".
Takže jsem musel nechat jedno auto v Brně a druhý den pro něj jet i s dalším řidičem. Čož když si spočítáte , dělá (po odečtení těch 40km, které jsou zdarma) 249,5km, které jsem zbytečně ujel a musel zaplatit a navíc nebyla neplněná nádrž jako když jsem jim vozidlo předával.
Celkem jsem přišel o den času a autopůjčovna o 1437kč.
Co jsem ale druhý den zjistil mě dorazilo. On totiž pan Volák s paní Markovou vlastní autopůjčovnu v Prostějově a pravděpodobně si takhle půjčují vozy i z jiných autopůjčoven a ty pak půjčují za víc peněz dál. Tím ale porušují smlouvu, neboť vozidlo může řídit jen řidič, který je uveden ve smlouvě.
Na stránkách mají deset aut, které si může kdokoliv pronajmou a pak tam mají 22 aut jen na dlouhodobý pronájem a podle mě tyto vozy nevlastní a zneužívají druhé autopůjčovny.
Chtěl před tímto povedeným párečkem varovat ostatní autopůjčovny a nejenom je.
P.S. Dva týdny po tom co jsem umístil na stránky autopůjčovny Mijovičová Třebíč sekci problémoví zákazníci se mi ozval další podvedený majitel autopůjčovny z Prahy, který měl ale tu smůlu, že mu auto Dalibor Volák nevrátil vůbec(tedy zatím). Když mi vyprávěl jeho příběh s Doliborem Volákem bylo to naprosto stejné jako u nás, až na ten konec, kdy pán přišel o auto. Do teď jsem nenapsal jmeno autopůjčovny kterou vlastní Jitka Marková a neoficialně i Dalibor Volák, ale po dnešním rozhovoru jsem se rozhodl to udělat. Jde o autopůjčovnu Da-auto, Habrová 10, Prostějov.
Pokud má někdo s těmím to párečkem podobnou zkušenost, tak se mi prosím vás ozvěte.

Přidat nový příspěvek


Psí kotce a boudy - výroba, Autodopravci v Čechách, Zemní práce Zbytovský, Foto ateliér v Praze, TS Studio